język angielski - en.stare-na-nowo.pl  

Targi staroci (Pchle targi) w Warszawie

Bazar Staroci na Kole (Wola)

ul. Obozowa róg ul. E. Ciołka, Warszawa
w sobotę i niedzielę w godz. 6.00 - 15.00

Dla wielu jest to prawdziwa kopalnia skarbów, miejsce w którym spotykają się ludzie poszukujący i handlujący starymi przedmiotami. Możemy tam spotkać wielu wytrawnych sprzedawców posiadających bogatą ofertę używanych przedmiotów. Oferta na bazarze na Kole jest bardzo szeroka można tam kupić m.in. meble, porcelanę, szkło, obrazy, militaria, książki, stare zegary, pocztówki, monety, lamy, aparaty fotograficzne, sprzęt gospodarstwa domowego i tp.

Handel odbywa się w godzinach rannych, najlepiej przyjść 8.00-11.00 wówczas wszyscy sprzedający rozłożą już swoje towary. Na zwiedzenie całego bazaru i obejrzenie wszystkich stoisk potrzebujemy około 1.5 do 2 godzin, warto to uwzględnić i nie przyjść na giełdę o godz. 12.00 gdyż po 13.00 wielu sprzedających zaczyna już pakować swoje „skarby”.

Największy ruch na giełdzie jest latem, wówczas po prostu handlowi sprzyja pogoda (wiele cennych towarów nie toleruje wody), jednak wytrawni sprzedawcy potrafią radzić sobie nawet z niegościnną aurą. Na Kole licznie przybywają Warszawiacy, którzy wybrali się na niedzielny spacer, kolekcjonerzy, wytrawni łowcy okazji ale także turyści (jest to najpopularniejszy pchli targ w Warszawie). Na bazar możemy dotrzeć samochodem jak i komunikacją miejską. W godzinach szczytu może pojawić się problem z zaparkowaniem auta. Wstęp na bazar dla osób oglądających i kupujących jest darmowy.

Bazar Olimpia (Wola)

u zbiegu Górczewskiej i Al. Prymasa Tysiąclecia, Warszawa
w niedzielę 7.00 - 14.00

Na Olimpii handluje się absolutnie wszystkim. Są tu stare meble, antyki, wyposażenie mieszkań, płyty, książki, ubrania, militaria, bibeloty. Można tu także zrobić zakupy spożywcze.

Na Olimpii nie ma podziału na kategorie, wszystko miesza się ze wszystkim. Klasyczny pchli targ - masa ludzi zgromadzonych na stadionie, do tego ludzie siedzący przed stadionem. Obok nowych artykułów dla zwierząt znajdziesz stare książki w atrakcyjnych cenach. PRL-owskie sprzęty domowe, meble, stare pocztówki, naczynia, stare narzędzia, sprzęt RTV, śrubki, filiżanki, podniszczone zabawki, ledwie „chodzone” buty - nie ma rzeczy której nie znajdziesz Olimpii. Prawdziwa lekcji historii wzornictwa przemysłowego w powojennej Polsce. W razie jeśli nie znajdziesz tu nic interesującego, zawsze warto spróbować „oryginalnej” pańskiej skórki. Wstęp na bazar dla osób oglądających i kupujących jest darmowy.

Oczywiście także tu najlepiej przyjechać w miesiącach letnich, jeśli chodzi o godziny - im wcześniej, tym lepiej.

ZOO Market

przy Alei "Solidarności" 55, Warszawa
w weekendy, w godzinach 12.00 - 20.00

Miejsce stosunkowo nowe na mapie pchlich targów w mieście. Początek działalności to lato 2017 roku. ZOO Market to miejsce które ma nawiązywać do berlińskich bazarów. Ubrania vintage, antyki, miejsce wymiany płyt winylowych, oraz produkty spożywcze. Możemy skorzystać z oferty gastronomicznej, a także posłuchać muzyki na żywo. Opinie w sieci są podzielone, jednak potencjał jest, pewnie trzeba trochę czasu i inicjatywa nabierze rozpędu.


 

Giełdy staroci w pobliżu Warszawy

Giełda w Broniszach

ul. Poznańska 98, 05-850 Ożarów Mazowiecki
(teren Rynku Hurtowego Bronisze)
czynne w każdą sobotę i niedzielę w godz. 8.00-15.00

Inicjatorami powstania w tym miejscu Targów Antyków było kilkudziesięciu sprzedawców antyków i staroci z Bazaru na Kole. Antyki i starocie sprzedawane są w nowej ogrzewanej hali wystawowej. Na targach oferują się także firmy – restauratorzy staroci.

Słomczyn koło Grójca

W każdą niedzielę.  Duży targ niedaleko Grójca (południowa strona Warszawy). Klasyczne starocie zajmują na całym targowisku jednak tylko nieduży obszar. Głownie są to przywożone z Niemiec tzw. wystawki. Można tu jednak znaleźć coś ciekawego (np. gramofon za kilkadziesiąt złotych, fotele do ogrodu, zmywarkę, felgi, piłę spalinową).

 


 

Inne niekoniecznie pchle targi:

Targ śniadaniowy

Targ śniadaniowy w każdy weekend ożywia zielone przestrzenie w różnych miejscach miasta (zresztą w założeniu nie tylko Warszawy). Nie jest to kolejny miejski pchli targ ale został już uznany za symbol nowoczesnej i tętniącej życiem Warszawy. Ideą Targu Śniadaniowego jest jadanie zdrowo, smacznie i na wolnym powietrzu.

Stworzony z miłości do niedzielnych śniadań i zdrowej żywności. Co niedzielę swój raj odnajdą tu wegetarianie i weganie. Zdrowe smakołyki, zabawy się z dziećmi, leżenie na trawie, integracja poprzez jedzenie i ruch na powietrzu. 

Targ Śniadaniowy to impreza całoroczna.

Slow market

w weekendy nad Wisłą, obok klubów Plac Zabaw i Barka

To kolejny targ kulinarny. Kuchnią orientalna, daniami wegetariańskimi, mięsnymi, słodkimi przysmakami i inne różności. Wszystkiego można spróbować, bez pośpiechu, na leżaczkach. Rok 2017 jest trzecim sezonem Slow Marketu nad Wisłą.

Jak piszą o sobie na stronie sami organizatorzy: Slow Market to najsmaczniejszy Street Food w mieście! Naszym zdaniem: warto wybrać się i spróbować przeżyć kulinarną podróż po świecie w środku swojego ulubionego miasta, nad najpiękniejszą polską rzeką :)

 

© 2021 Your Company. All Rights Reserved. Designed By Pipe Fiction